Przekierowanie produktów nieaktywnych

Jeśli dany produkt zostaje wyłączony w panelu sklepu - realnie przestaje on dla Klienta istnieć. Każdy, kto trafi na stronę wyłączonego (nieaktywnego) produktu - np. z Google czy z innego miejsca - zobaczy stronę błędu 404.

Jest to niekorzystne zarówno dla Klienta, jak i z punktu widzenia pozycjonowania.

Ilość utraconych linków może bardzo negatywnie wpłynąć na pozycję naszej strony, gdy usuniemy produkt, który był mocno linkowany możemy mocno spaść na daną frazę w wynikach wyszukiwania Google.

Z tego powodu przygotowaliśmy rozwiązanie, które w łatwy sposób pozwala zminimalizować negatywne skutki wyłączania produktów.


399 zł
cena netto
Ilość

Nasz moduł umożliwia łatwe i automatyczne dodawanie przekierowań 301/302 w sytuacji, gdy dany produkt jest wyłączony. Dla wyszukiwarki Google bardzo istotne jest aby mieć jak najmniej błędów 404 - poprzez poprawne przekierowania na nowe adresy możemy znacznie zminimalizować występowanie tych błędów na stronach nieaktywnych produktów.

W każdym produkcie moduł dodaje dodatkowe pola do konfiguracji. Domyślnie przekierowanie kieruje na kategorię domyślną produktu za pomocą przekierowania 301 - jeśli takie zachowanie jest w porządku - nie trzeba nic więcej w żadnym produkcie ustawiać.

Natomiast można też dla poszczególnych (np. najbardziej istotnych z punktu widzenia pozycjonowania) produktów wybrać inną kategorię lub inny produkt, na który ma być przekierowanie w przypadku nieaktywności produktu. 

Dodatkowo - można też wskazać, że przekierowanie ma być tylko tymczasowe (przez ustaloną liczbę dni)

Co zawiera cena modułu?

Cena modułu SOTE obejmuje licencję gotowego kodu modułu dla jednego sklepu oraz usług:

  • instalację modułu w sklepie Klienta (po przekazaniu danych dostępowych do FTP oraz backendu sklepu)
  • dopasowanie funkcjonalności modułu opisanej w specyfikacji modułu do szablonu używanego przez Klienta (nie dotyczy starych szablonów - tzn. takich, gdzie osobno jest wersja mobilna i osobno wersja desktop). W przypadku braku możliwości dostosowania modułu - zwracane są pieniądze za zakupiony moduł
  • wstępna konfiguracja modułu - ustawienia niezbędne do funkcjonowania od strony technicznej.
  • dopasowanie funkcjonalności modułu opisanej w specyfikacji modułu do aktualnie użytkowanej przez Klienta wersji SOTE - pod warunkiem korzystania z jednej z 3 ostatnich wersji systemu SOTE. Inne dostosowania możemy wykonać za opłatą ustalaną indywidualnie. W przypadku braku możliwości dostosowania modułu - zwracane są pieniądze za zakupiony moduł.

Cena modułu SOTE nie obejmuje:

  • szkolenia z obsługi modułu - usługa dodatkowo płatna w zależności od wymaganego zakresu
  • ładowania modułu danymi - np. banerami, treściami popup, treściami mail - usługa dodatkowo płatna w zależności od wymaganego zakresu
  • konfiguracja danych specyficznych dla danego sklepu (kontaktowe, dotyczące specyfiki sklepu itp.)
  • niezbędnych aktualizacji koniecznych do zachowania kompatybilności z aktualizacjami SOTE lub zmianami kodu/szablonu przez Klienta występującymi po instalacji modułu. Może wystąpić przypadek polegający na przerwaniu poprawnego funkcjonowania modułu na skutek zaktualizowania oprogramowania SOTE i zawartych w aktualizacji zmian działania wprowadzających niekompatybilność SOTE i modułu czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
  • ewentualnego dostosowania modułu do zmienionego działania sklepu spowodowanego aktualizacją oprogramowania sklepu