Zakładanie konta po zamówieniu w SOTE

Zwiększ liczbę zakładanych przez klientów kont poprzez maksymalnie uproszczoną możliwość założenia konta w momencie, gdy klient właśnie zrealizował najważniejsze zadanie w Twoim sklepie - złożył zamówienie.

  • Kod: skCreateAccountAfterOrderPlugin
  • szt.
  • Cena netto: 899,00 zł

Oprogramowanie jednego modułu SOTE w ramach uiszczanej ceny obejmuje: 

  • instalację modułu w sklepie Klienta (po przekazaniu danych dostępowych do FTP oraz backendu sklepu);
  • dopasowanie funkcjonalności modułu opisanej w specyfikacji modułu do szablonu używanego przez Klienta (nie dotyczy starych szablonów - tzn. takich, gdzie osobno jest wersja mobilna i osobno wersja desktop);
    wstępną konfigurację modułu - ustawienia niezbędne do funkcjonowania od strony technicznej; 
  • dopasowanie funkcjonalności modułu, opisanej w specyfikacji modułu do aktualnie użytkowanej przez Klienta wersji SOTE - pod warunkiem korzystania z jednej z 3 ostatnich wersji systemu SOTE.

Więcej dowiesz się w § 4 Przedmiot sprzedaży naszego regulaminu:
https://moduly-sote.pl/webpage/regulamin.html

Możesz odstąpić od umowy zakupu Oprogramowania w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy, chyba, że oprogramowanie zostało specjalnie wykonane na Twoje zamówienie.

Więcej dowiesz się w § 6 Gwarancja satysfakcji naszego regulaminu:
https://moduly-sote.pl/webpage/regulamin.html

W sytuacji, gdy z przyczyn wywołanych okolicznościami niezależnymi od Convertis, aktualizacja/ dostosowanie modułu jest pracą dodatkowo płatną.

Więcej dowiesz się w § 5 naszego regulaminu:
https://moduly-sote.pl/webpage/regulamin.html

 

Żeby Klient założył konto w naszym sklepie, ta czynność musi mieć dla niego określone korzyści. Zachęcamy do zakładania konta w różny sposób, licząc, że klient świadomie założy konto. Może to zrobić niezależnie od innych działań na sklepie lub w trakcie składania zamówienia.

Jest jednak jeszcze jeden moment, gdy klient najczęściej czuje już zadowolenie i ulgę/satysfakcję - tuż po dokonaniu zakupu. Wypełnił już wszystkie formularze, opłacił zamówienie (albo właśnie to robi).

Proponujemy wtedy zasugerować klientowi, że wystarczy, że dopisze hasło - w końcu inne dane już uzupełnił - i może cieszyć się z korzyści z posiadania konta w sklepie - w kontekście właśnie dokonanego zakupu.

Nasze testy pokazują, że dodanie możliwości uproszczonej rejestracji tuż po zakupie może zwiększyć liczbę zarejestrowanych kont o ok 15% - nawet bez dodatkowych zachęt.

 

Nasze rozwiązanie polega na tym, że poza standardowymi metodami rejestracji konta - tzn. w koszyku i na osobnej stronie rejestracji, dodajemy także możliwość zarejestrowania już PO złożeniu zamówienia - na stronie z informacjami o płatności (w przypadku przelewu bankowego czy płatności przy odbiorze)) lub na stronie powrotu z płatności (w przypadku płatności elektronicznych). Jest to formularz uproszczony, bo mamy w tym momencie wszystkie dane poza hasłem klienta.


Klienci, którzy założyli w sklepie konto są dla sklepów internetowych bardzo wartościowi. Dlatego sklepy próbują zachęcić do podania danych i zaakceptowania regulaminu na różne sposoby.

Zauważyliśmy, że dobrym momentem na zasugerowanie Klientowi założenia konta jest moment, w którym Klient wreszcie może się rozluźnić - gdy właśnie złożył (i często opłacił) zamówienie. Standardowo widzi wtedy powiadomienie o sukcesie płatności lub numer konta do wpłaty przelewem.

W tym miejscu umożliwiliśmy wyświetlanie dodatkowej zachęty do zakładania konta - jedynym co musi zrobić klient jest podanie hasła i zaakceptowanie regulaminu - dane zostały już podane w zamówieniu.

Jak to wygląda?

W podstawowej formie moduł - dla płatności przelewem może wyświetlać się np. tak:

Skutki zastosowania modułu

Testując moduł włączyliśmy statystyki rejestracji kont i - bez dodatkowej wartości wynikającej z rejestracji - uzyskaliśmy o 15% więcej noworejestrowanych kont Klientów.